İzmir Akaryakıt Fiyatları | Mtrn 26.29

İzmir Akaryakıt Fiyatları
İzmir Akaryakıt Fiyatları | Motorin 26.29

GÜNDÜZ FİYATLARIMIZ : Motorin: 26.29 | Eco : 26.39 | Kursunsuz: 19.74 | Lpg: 10.29 GECE FİYATLARIMIZ : Motorin: 25.89 | Ecomax : 25.99 | Kursunsuz: 19.64 | Lpg.9.99

Ucuz benzin ya da motorin kullanımı maalesef ülkemizde akaryakıt fiyatları düşünüldüğünde herkesin kaçınamayacağı bir gerçek haline geldi. Sürekli yüksek fiyat artışları ve düşük fiyat düşüşleri haberlerinden dolayı, yakıt satın alırken kaliteden ziyade fiyat sorunu belirleyici faktördür.

Akaryakıt

tedarikçileri elbette ham petrole kendi teknik katkılarını katarak, müşterilerine yakıt tüketimi, motor ömrü ve yakıt tüketimi açısından maksimum performans gösterecek bir yakıt sağlamak için çalışırlar.

Petrol şirketlerinin dünyanın en yüksek ücretli şirketleri arasında yer aldığını düşünürsek, bu sektör için her yakıtın kalitesinin aynı olduğunu söylemek haksızlık olur, bu pastanın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. İyi bir yakıt kullandığınızda, birkaç takviye kullandıktan sonra farkı göreceksiniz.

Daha az motor sesi, dolu depo ile daha uzun kilometre ve aracınızdan çıkan duman ile bir gelişme fark ederseniz, aynı yakıtı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yakıt probleminiz varsa bir araçtaki en pahalı parçalardan biri olan yakıt pompasında problem yaşayabilirsiniz. Bu da size çok daha pahalı bir maliyetle geri dönecek olan akaryakıt pompası fiyatından tasarruf edebileceğiniz anlamına gelir.

Yanlış

yakıt kullanırsanız, yakıt filtreniz zamanından önce deforme olur, aracınız stop edebilir veya sigara içebilir. Çok büyük fiyat farkları olması durumunda temkinli olmakta fayda var çünkü; Çok duyduğumuz bilgilerden biri de yakıtta su bulunması nedeniyle araç problemlerinin ciddi maliyetlere yol açacağıdır.

Düşük kaliteli benzin nedir?

Kalitesiz benzinin motoru nasıl etkilediği sorusuna cevap verebilmek için kötü benzinin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Düşük kaliteli benzin, su içeriği yüksek, oktan sayısı düşük benzini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Kötü benzinin ne olduğunu bilmek için oktan sayısı terimini anlamamız gerekir.

oktan sayısı nedir?

Oktan, petrolde bulunan renksiz bir hidrokarbondur. Bu madde, araç yakıtlarının yanıcılık kalitesini belirleyen ana faktör olan 125 °C sıcaklıkta kaynar.

Bu nedenle, bir aracın yakıt kalitesi değerlendirilirken oktan oranı dikkate alınır. Oktan sayısı, benzinin ateşleme zamanlamasını gösterir. Oktan sayısı ne kadar yüksek olursa, benzinin tutuşma süresi o kadar uzun olur. Başka bir deyişle, yüksek oktan oranı, arabadaki yakıtın daha kısa sürede tutuşacağı anlamına gelir. Araçlar için de iyidir. Daha düşük oktan sayısına sahip yakıt daha erken ve daha hızlı tutuşacaktır. Bu, motorun ve bileşenlerinin verimliliğini azaltır.

Ancak oktan sayısı, araç motorunun özellikleri dikkate alınarak dikkate alınmalıdır. Örneğin, yarış arabalarında motor performansını artıran 97 oktanlı yakıt, standart arabalarda performansı düşürür. Yüksek sıkıştırma oranlı motorlar için yüksek oktanlı benzin, diğer standart araçlarda ise yüksek oktanlı yakıt kullanılmalıdır.

setan nedir?

Oktan derecesine sahip olmayan dizel araçlar. Dizel araçların tutuşma eğilimini ölçmek için setan kavramı kullanılmaktadır. Setan, dizel yakıttaki alfa-metilnaftilen oranıdır. Bu madde dizel araçlarda yakıtın tutuşma zamanlamasını belirleyen ana faktördür. Setan sayısı ne kadar yüksek olursa, yakıtın tutuşma süresi o kadar yavaş olur. Bu, motor performansını artırmaya, araçtaki gürültüyü azaltmaya ve soğuk havalarda araç performansını artırmaya yardımcı olur.

Kötü gazın belirtileri nelerdir?
Motor gürültüsü
Araba geç çalışıyor
Motor yanması ve hızlanma sorunları
Motor verimliliği azaldı
Hasarlı yakıt filtresi
Motor sıkışması
Azaltılmış yakıt verimliliği
Dinamik ışık kontrol motoru
Yüksek Emisyon
Motor Gürültüsü

Kötü benzinli motor nedir Cevaplardan biri etki ile ilgili soruya motor tarafından yayılan gürültüdür. Düşük kaliteli benzin, motorun düşük performans göstermesine neden olur ve düşük motor performansı nedeniyle tıslama veya tıkırtı sesi çıkarır. Aynı zamanda, düşük kaliteli benzin motor silindirlerinin içinde tutuşamaz ve motor gürültüsüne neden olur.

Gecikmeli çalıştırma

Zor çalıştırmanın ve geç çalıştırmanın ne kadar zor benzinli motor performansını etkilediği sorusuna bir başka cevap. Ateşleme sırasında ateşleme normalden daha uzun sürerse, sorun büyük olasılıkla düşük yakıt kalitesinden kaynaklanmaktadır. Düşük oktanlı yakıtta veya yüksek su içerikli yakıtta motoru çalıştırmak çok zordur ve araç ilk seferde motoru çalıştırmaz.

Motor yangınları ve hızlanma sorunları

Kalitesiz benzinin motoru nasıl etkilediği sorusunun cevaplarından biri de motor yanmasıdır. Yakıt kalitesiz olduğunda, hızlanırken motor durur. Bir motor yangını, yakıtın araç içinde eşit olarak dağılmamasından veya düşük kaliteli yakıtın motoru ateşleyemeyecek olmasından kaynaklanır.

Gaza bastığınızda aracınız hemen hızlanmıyorsa ve yanlış motor patlıyorsa sorun kalitesiz yakıt kullanımından da kaynaklanabilir. Aynı zamanda kalitesiz yakıt, aracınızın aniden vites değiştirmesine neden olabilir. Örneğin ayağınız gaz pedalına basmadığında hızınız aniden değişebilir.

Bu sorun aynı zamanda deponuzdaki kalitesiz yakıtın da bir işaretidir.

Vamtam
Vamtam

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Ucuz benzin izmir 2022

Ucuz benzin izmir 2022

Ucuz benzin izmir 2022 Türkiye günde ne kadar benzin ve motorin tüketiyor? Özellikle pandemi sonrası (COVID-19 sonrası) en çok merak edilen sorulardan biri bu. İşte